Jak funguje fulltextový vyhledávač internetových stránek?

0
3361
funkce

Co je vlastně online vyhledávač?

Co to vlastně je internetový vyhledávač? Jedná se o službu, která uživatelům umožňuje v síti Internet vyhledat webové (internetové) stránky, které nejlépe odpovídají uživatelským dotazům (dotaz = hledané slova ve vyhledávacím poli) a obsahují v tom lepším případě ty požadované informace, které se snažíme najít. Uživatel jednoduše zadá do vyhledávacího rozhraní internetového vyhledávače specifická klíčová slova (KeyWords), která nejlépe vystihují hledané informace, tyto klíčová slova pak webový vyhledávač na základě zaindexovaných položek, které má uloženy ve své databázi zobrazí uživateli ve formě takzvaných webových odkazů právě na ty webové stránky, které požadované informace obsahují.

Samotnou databázi si internetové vyhledávače automaticky aktualizují a archivují pro další využití. Hlavním cílem internetového vyhledávače je poskytnout co nejlépe odpovídající informace na základě zadaného dotazu, tyto informace jsou řazeny na základě takzvaného hodnocení stránky podle toho, jak kvalitní informace stránka obsahuje, tomuto hodnocení se taktéž říká „rank“ stránky.

Úspěšnost samotného vyhledávače a jeho hlavní cíl záleží na tom, jak věrohodné a kvalitní výsledky umí poskytnout, jinými slovy, zda-li uživatel skutečně najde co hledal v prvních výsledcích s odpověďmi. Pro samotné procházení internetových stránek mají internetové vyhledávače k dispozici plně automatický program, který se nazývá „vyhledávací robot“, který pomocí takzvaných hypertextových linků snaží vyhledat všechny internetové stránky v síti Internet.

Více a podrobněji na následujících odkazech:

 

 

Zatím žádné hodnocení.

Ohodnoťte to počtem bodů (nejlepší=5)

BEZ KOMENTÁŘE

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ