Na světě je přes 276 miliónů internetových domén

0
735
domena

Celkový počet registrovaných domén na internetu přesáhl v globálním měřítku 276 miliónů, což je meziroční nárůst o 7,5 procenta. Téměř polovina jich je registrována pod koncovkou .com. Vyplývá to ze statistik organizací Verisign a CENTR.

Suverénně nejpočetnější je se 127,1 miliónu registrací .com(dle CZ.NIC), které spravuje českou národní doménu. Podle něj druhá příčka patří koncovce .tk, která patří malému ostrůvku Tokelau v Oceánii. Aktuálně je v této doméně 23,7 miliónu registrací, tedy asi o polovinu více, než má německá doména .de. Ta má ‚pouhých‘ 15,7 miliónu registrací.

Zajímavý je také pohled na to, jaké národy registrují nejvíce domén v přepočtu na obyvatele dané země. V této statistice na první místo stoupá maličké a v jiných grafech neviditelné Lichtenštejnsko, kde připadá 1,75 domény na každého obyvatele, tedy Přibližně 10krát více než v Německu. Pozici ve statistikách ovlivňuje také atraktivita koncovky. Druhé místo drží Černá Hora. Zde je však většina držitelů ze zahraničí – koncovka .me je velice zajímavá především pro anglicky mluvící uživatele internetu.

V České republice připadá na sto obyvatel jedenáct internetových domén.

Potřebujete zaregistrovat, nebo hostovat doménu? Obraťte se na nás – POPTÁVKA.

 

Zatím žádné hodnocení.

Ohodnoťte to počtem bodů (nejlepší=5)

BEZ KOMENTÁŘE

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ