Autoškola 2015 – Android aplikace s kompletními testy

0
3111

Naučit se řídit auto a získat řidičský průkaz je pro mnoho lidí nejen vytoužený sen, ale třeba i cesta k lepší práci. Praktická část samotné zkoušky samozřejmě závisí na tom, jak si s autem samotným dokážete poradit. Ale nezbytné je udělat i část teoretickou, a ta mnoho lidí děsí ještě víc. Naučit se všechna potřebná pravidla může stát některé budoucí řidiče spoustu času a procházení velkého množství různých příruček. Díky moderním technologiím je dnes ale možné najít si i zábavnější a jednodušší cesty, jak se na zkoušky učit, a jednou z nich je i aplikace Autoškola 2015.

Protože jde o zkoušky pro české testy, tak musí být samozřejmě českého původu. Autor se sice prezentuje pod pseudonymem James Deer, což je ale jen přeložené jméno českého vývojáře Jakuba Jelínka, který má podobných aplikací za sebou už víc. Autoškola 2015 je vlastně jen aktualizovanou verzí starší aplikace. Veškeré testy v Autoškole 2015 jsou ale platné k 1. lednu 2015, takže si aktualizace letošní přídomek zaslouží, i když se v ní jinak oproti verzi 2014 nic moc nezměnilo.

Autoškola 2015 vám nabídne na výběr čtyři typy testů. Jde o klasické skupiny A, B, C+D, a pak o zkoušku profesní způsobilosti. Všechny zkoušky na skupiny mají v sobě 25 nahodilých otázek (z mnoha set celkového množství na každou skupinu), které musíte zodpovědět v průběhu 30 minut. Jsou tam jak základní od otázek o významu značek či k čemu slouží například krajnice, až po klasická obrázková schémata a otázky ohledně přednosti v jízdě za konkrétních situací. Zkouška profesní způsobilosti má pak 80 otázek, rozdělených do osmi skupin podle tematických okruhů. Každý okruh má deset otázek a na zkoušku máte devadesát minut. Ta už vyžaduje mnohem větší znalosti o samotném vozidle, konkrétních profesních termínů a jejich významu, zákonných úprav a nařízení týkajících se dopravy, a také třeba i první pomoci. Výhoda aplikace je právě v tom, že se při odpovídání na otázky tyto věci můžete přímo naučit, případně zjistíte, kde máte mezery a na co byste se měli podívat.

autoškolaV tomto směru také hodně záleží, jestli máte verzi zdarma, nebo Premium. Liší se tím, že varianta Premium má navíc režim Procvičování. S tím si můžete samostatně trénovat konkrétní otázky místo nahodilých, nastavit si v něm i okamžité vyhodnocování výsledků, místo abyste viděli výsledek až na konci celého testu, anebo si můžete prostě jen prohlížet správné odpovědi. To vám samozřejmě umožní lépe se učit, než když děláte pouze ostré testy a vidíte na konci jejich výsledky. K otázkám se sice i u ostrých testů můžete poklepáním na konkrétní odpověď ve výsledcích vrátit, a správný výsledek už tam vidíte, ale stejně to nemá ten samý efekt. Premium verze vám také sleduje vaše osobní statistiky, takže máte lepší představu, jak byste si vedli u skutečných zkoušek. Samotné testy jsou ale v obou verzích aplikace stejné.

Obě verze aplikace Autoškola 2015 jsou volně stažitelné z Google Play a v telefonu vám zaberou pouze nějakých 10 MB. Internetové připojení přitom k jejich používání nepotřebujete a ani verze zdarma vám nezobrazuje žádné nechtěné reklamy. Jedou přitom na všech smartphonech už od Androida 2.2 a výš a varianta Premium s jejími dodatečnými režimy stojí pouze 24,50 Kč.

5/5 (1)

Ohodnoťte to počtem bodů (nejlepší=5)

BEZ KOMENTÁŘE

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ