Amazon resetoval hesla tisíců uživatelů

0
1398
amazon

Amazon rozeslal některým svým zákazníkům e-maily, v nichž informuje, že si mají obnovit heslo ke svému účtu u tohoto internetového obchodu, protože jejich stávající přístupové heslo mohlo být zneužito a proto bylo zrušeno.

Podle serveru ZDNet obchod rozesílal upozornění ze střediska zpráv na Amazon.com a následně ještě potvrzení z Amazon.co.uk, že jde o originální zprávu od Amazonu. „Nedávno jsme zjistili, že vaše heslo může být nesprávně uloženo ve vašem přístroji nebo použitelné takovým způsobem, že by jej potenciálně mohla využít třetí strana,“ uvedl obchod. „Podnikli jsme kroky, abychom tomuto zneužití zabránili,“ dodal.

Uživatelé, jichž se to týká, obdrželi od Amazonu dočasné heslo a mají si nastavit nové vlastní heslo. Největší světový internetový obchod dále podrobně popisuje, jak si zákazníci mohou obnovit přístup ke svým účtům. ZDNet upozorňuje, že problém se může týkat milionů zákazníků a přichází v nejnevhodnější dobu krátce před Černým pátkem, který odstartuje každoroční sezónu výprodejů, i  Kyber-pondělím, kdy slevy dorazí i do internetových obchodů. Případ znovu upozorňuje na důležitost správné správy hesel, například že pro každý on-line účet by měl mít uživatel jiné přístupové údaje.

Amazon od začátku listopadu 2015 nabízí svým zákazníkům možnost dvoufaktorové autentizace, která výrazně omezuje možnost zneužití hackery.

Regionálně nejbližší a pro nakupování nejvýhodnější pro Čechy jsou anglický Amazon.co.uk a německý Amazon.de. Nakupovat můžete samozřejmě i na Amazon.com apod., ale větší dostupnost zboží zaznamenáte na Amazon.co.uk. Nicméně i tam Čech nenakoupí vše. Některé zboží není možné z Amazonu zaslat do České republiky – například některá elektronika apod. Ale to hlavní, co se na Amazon.co.uk či Amazon.com prodává, a v Čechách není jinak dostupné, tedy hudba (CD), DVD, knihy apod., to na Amazon.com nebo Amazon.co.uk nakoupíte bez problému.

V případě nákupu DVD a nějakých dalších produktů na Amazon.com je dobré si uvědomit, že zboží je v americkém formátu (DVD region 1), které nebývá kompatibilní s evropskými přehrávači. V takovém případě je lepší nakupovat na evropském webu Amazon.co.uk.
Amazon.com a Amazon.co.uk jsou světové e-shopy. Můžete si být jisti jistou garancí spolehlivosti. To platí zejména pro online platby kartou, které jsou základním a nejjednodušším řešením při nakupování na Amazonu a ke kterým můžete být teoreticky nedůvěřiví. Není proč, nakupování na Amazonu je bezproblémové a spolehlivé. Doba doručení je různá, nicméně v průměru okolo 2 týdnů maximálně. Ke zboží samozřejmě dostanete v Čechách použitelné vyúčtování.

Více informací o internetovém obchodě Amazon

Zatím žádné hodnocení.

Ohodnoťte to počtem bodů (nejlepší=5)

BEZ KOMENTÁŘE

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ