Postcrossing – Vítejte ve světě pohlednic!

0
1874
postcrossing

Co je to Postcrossing?

Postcrossing.com je projekt, jenž propojuje celý svět pomocí skutečné pošty tím, že vám umožní vyměňovat pohlednice s náhodnými uživateli z celého světa.

Krásný příklad spojení online světa internetu a světa reálného. Navíc koho by dnes nepotěšila pohlednice ve schránce, pokud už několik let žádnou neviděl…

Cílem Postcrossingu je propojení světa pomocí skutečné pošty tím, že vám umožní vyměňovat pohlednice s náhodnými uživateli z celého světa. Vždy platí to, že jakmile pošlete jednu pohlednici, tak minimálně jednu obdržíte.

Proč tohle všechno? Komu by se nelíbilo proměnit svoji obyčejnou poštovní schránku v neobyčejnou schránku plnou překvapení z celého světa? Navíc je to úžasná možnost si zlepšit jazyky a poznat nové bezva lidi, a to nejenom ty z cizích zemí.

Hlavním jazykem je angličtina. Jestliže ovládáte základy gramatiky a máte mírně pokročilou slovní zásobu, tak se nemáte čeho bát.

Jak to funguje

Je to velmi jednoduché – vždy platí, že za každou odeslanou pohlednici vám naopak jedna do schránky přistane. Po registraci na stránce Postcrossing.com si vylosujete náhodnou adresu, pošlete pohlednici a můžete se těšit na krásný pohled ve vaší schránce.

Za registraci na Postcrossing.com nic neplatíte, to stejné se týká i registrace na oficiálním fóru. Nebavíme se zde samozřejmě o známkách, pohledech a obálkách apod., ty už zadarmo většinou nejsou. Postcrossingu však můžete dobrovolně darovat.

Reportáž o Postcrossingu jste už měli šanci vidět v České televizi, a to dokonce dvakrát – poprvé v pořadu @online, podruhé v Událostech v regionech.

Postcrossing Tutorial – česky

Video natáčeli šesťáci ze ZŠ a MŠ Větrná, Uherské Hradiště, kteří si již dopisují a moc se jim to líbí!

Proč není stránka Postcrossing.com česky?

Postcrossing je globální projekt a angličtinu si zvolil kvůli celosvětové rozšířenosti. Respektujte to. Kdyby byla stránka přeložená do cizích jazyků, tak noví uživatelé mohou psát všechny pohledy ve svém rodném jazyce a vznikal by zmatek.

Stránku věnující se v českém jazyce Postcrossingu velmi podrobně, naleznete na www.postcrossing.cz, získat můžete další informace, případně odpovědi na další otázky. Zároveň i stručný návod na registraci.

5/5 (1)

Ohodnoťte to počtem bodů (nejlepší=5)

BEZ KOMENTÁŘE

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ