Internet Explorer už není nejpopulárnějším prohlížečem na světě

0
1350
Statistika

Zjistit celosvětový podíl na trhu u prohlížečů není vůbec jednoduché. Ti, co to dělají, se velmi radikálně liší v číslech i metodikách. StatCounter i Net Market Share se nicméně shodují na tom, že Chromu patří aktuálně první příčka.

Dlouhá léta se těšil Internet Explorer od společnosti Microsoft z titulu nejpopulárnějšího webového browseru na světě. Nadvládu však během dubna převzal konkurenční Chrome. Vyplývá to z dat analytické společnosti Net Market Share.

Prvenství patří Chromu díky tržnímu podílu 41,71 %, ještě v březnu to bylo přitom pouze 39,09 %. Třetí měsíc v roce totiž kraloval statistikám ještě Internet Explorer s podílem 43,40 %. Ten si však v dubnu pohoršil na 41,33 %.

I když je rozdíl velmi těsný, prohlížeči od Microsoftu patří aktuálně druhá příčka. Třetí místo patří již více než rok stabilně Firefoxu, který ještě před pár lety byl dvojkou a ohrožoval (nebo alespoň chtěl) Internet Explorer. Tomu statistiky společnosti Net Market Share přiřknuly v dubnu 10,06 %. Safari od Apple se drží na 4,9 % a další Opera, pouze 1,9 %.

V mobilních prohlížečích je jedničkou také Chrome s 45,05% podílem, následuje Safari (32,23 %), původní prohlížeč v Androidu (9,96 %), Opera Mini (6,78 %), Internet Explorer (2,96 %), Firefox (0,7 %) a Opera (0,54 %). Z hlediska vývoje Chrome převzalo první pozici od Safari v listopadu 2015.

Zatím žádné hodnocení.

Ohodnoťte to počtem bodů (nejlepší=5)

BEZ KOMENTÁŘE

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ