Soutěžní příspěvek (22) – UNET Blogger 2016

0
3074
Soutěž UNET

Internetové šílenství

Když jsem byla malá, tak byl svět nádherné místo plné dětí, které chtěly chodit ven a hrát si s ostatními. Každý den jsme chodili do školy, kde platily přísné podmínky a nikdo, ale opravdu nikdo nesměl při hodinách vyrušovat.

Samozřejmě nás ani omylem nenapadlo při hodině vytáhnout mobilní telefon a pod lavicí si nenápadně hrát hry, protože slovo mobilní telefon nám bylo hodně vzdálené. Každý den jsme chodili do školy, když jsme přišli domů, tak na nás čekala kupa povinností v podobě domácích zvířat nebo starání se o pole, které jsme měli hned za domem. Samozřejmě jsme se to snažili stihnout v co nejkratším čase, protože jsme se už ve škole domluvili, že na nás bude Pepík čekat v 5 hodin na zastávce a půjdeme si hrát.

Ty doby už jsou bohužel dávno pryč. Dnes už je éra mobilních telefonů a tabletů. Děti ve škole si při hodinách v klidu vytáhnou mobilní telefony nejen pro to, aby si nalezly odpovědi do testu, ale ani jim nevadí si při hodinách zahrát nějakou tu hru, či jen tak brouzdat po internetu, když je zrovna učitelka svým výkladem nudí.

Domů samozřejmě také spěchají, ale jen z důvodu, aby si mohly dohrát tu hru, co mají od večera rozehranou a málem kvůli ní nešly ani spát, nebo si musí na internetu psát s ostatními místo toho aby si s nimi šly ven něco zahrát. Sport zná většina z nich jenom z televize a když vám řeknou, že trefily krásné břevno, myslí tím, že když včera hrály Fifu 2016, tak se jim povedlo střelit krásné břevno. Bohužel většina dnešních dětí nepozná moje mládí, které bylo daleko zábavnější i přesto že jsem měla daleko méně možností. Většina z nich zná internet a považuje ho za svůj domov i místo pro vyjadřování. Dají přednost internetu před krásnou procházkou s kamarádem.

Ale nebudu Vám tady říkat, že internet je špatný prostředek, naopak je velice užitečný a se nám hodí při cestování, při komunikaci a při dalších aktivitách. Jen se to nesmí s ničím přehánět, ale na to snad naše děti někdy přijdou samy bez naší pomoci, protože děti jsou prostě děti a i když jim to budeme do hlavy cpát každý den, ne každý bude mít to štěstí a zrovna jeho dítě pochopí, že to s ním myslíte dobře.

Autor: Simona K., 20 let, Hlinsko

Zadání soutěže ZDE
Ostatní příspěvky ZDE

Jak se Vám líbí soutěž UNET Blogger 2016?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
3/5 (2)

Ohodnoťte to počtem bodů (nejlepší=5)

BEZ KOMENTÁŘE

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ