Jak zjistit, co o vás Facebook ví?

0
656
facebook

Data jsou tím, co Facebook pohání. Právě data totiž lákají inzerenty, kteří sociální síti vydělávají peníze. A není pochyb o tom, že Facebook je schopen zpracovávat detailní a sofistikované uživatelské profily na základě lajků, komentářů a obecně uživatelského chování. Jeden ze způsobů, jak zjistit, co na vás Facebook má, je, stáhnout si vaše Facebooková data.

Ne každý o této možnosti  ví. Přitom stažení dat netrvá nijak dlouho, záleží na tom, jak velký „záznam“ na Facebooku máte. Jednoduchý návod jak na to:

1) Po přihlášení se na Facebook rozklikněte v pravém horním rohu šipku a jděte do Nastavení.

2) Pod čarou seznamu Obecného nastavení účtu klikněte na odkaz Stáhněte si soubor.

3) Na otevřené stránce Stahování informací klikněte na zeleně zbarvený odkaz Spustit archivaci. Po zadání hesla budete informováni, že seskupení vašich fotek, příspěvků, zpráv a dalších informací může chvíli trvat, opětovně potvrďte, že chcete Spustit archivaci. Facebook vám následně oznámí, že vyžádaná data odešle na e-mailovou adresu, kterou máte u účtu registrovanou.

4) Jakmile je seskupení dat hotové, v e-mailové schránce najdete potvrzení a odkaz, na který je třeba kliknout. Notifikaci o připravených datech najdete i přímo na Facebooku.

5) Po rozkliknutí tohoto odkazu budete přesměrování zpět na Facebook, do sekce Stahování informací. Odtud můžete po opětovném zadání hesla začít stahovat.

Velikost obsahu se odvíjí od toho, jak dlouho na Facebooku působíte a jak moc jste aktivní. Facebook soubory schraňuje ve složkách, které se vám po rozbalení staženého souboru rozbalí spolu se souborem index.htm, tzn. že vaše data budete mít přístupná v podobě mikrostránky, kterou otevřete v prohlížeči.

Jak můžete chránit své informace? V nastavení, v sekci Aplikace, rozklikněte nabídku Aplikace, weby a pluginy a platformu zakažte. Toto nastavení vám zakáže používat na Facebooku aplikace třetích stran, pokud by se vám však takové řešení zdálo až příliš radikální, můžete v téže sekci jednotlivě nastavit omezení pro konkrétní aplikace. Možností také je, chcete-li si aplikace užít, přistupujte k nim přímo ze stránek jejich výrobců, nikoliv přes Facebook.

Zatím žádné hodnocení.

Ohodnoťte to počtem bodů (nejlepší=5)

BEZ KOMENTÁŘE

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ